Przejdź z Philipsem na telewizję cyfrową

150x110

Emisja obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz dźwięk niczym z kina – taką atmosferę zapewnia telewizja cyfrowa, która już pojawiła się w województwie lubuskim. Jak mają się do tego przygotować inne regiony? Podpowiada ekspert.

Z początkiem listopada mieszkańcy województwa lubuskiego weszli w nową erę, czyli przestarzałą telewizję analogową zastąpili bezpłatną, naziemną telewizję cyfrową. Następne w kolejce jest województwo pomorskie.

Cyfryzacja – lepsza jakość obrazu

Z pewnością można uznać, że mamy do czynienia z rewolucją technologiczną. Dzieje się tak, gdyż naziemna telewizja cyfrowa zapewnia odbiorcom nie tylko większą ilość kanałów, ale także wpływa na komfort oglądania. I tak w miejsce jednego analogowego programu pojawiło się kilka cyfrowych. A dokładniej w paśmie jednego można zmieścić do ośmiu programów. Poza tym wraz z przekazem telewizyjnym jest możliwość przesyłania innych informacji elektronicznych. Zmiany w nadawaniu umożliwiają emisję obrazu w wysokiej rozdzielczości, dostosowanie obrazu do różnych formatów, eliminują tzw. odbicia powstające na ekranie podczas oglądania oraz gwarantują lepszą jakoś dźwięku.

Philips nie boi się cyfryzacji telewizji

Taki luksus oglądania będą mieli jednak ci, którzy mają odpowiedni telewizor lub tuner. Sygnału cyfrowego nie odbiorą z pewnością posiadacze starszych odbiorników (analogowych). - Będzie to tylko możliwe jeśli zakupią dekoder lub kupimy nowy telewizor wyposażony w dekoder MPEG4. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, kiedy to telewizor stanie się „niepotrzebnym meblem”  - wyjaśnia Agnieszka Rębelska, marketing manager telewizorów marki PHILIPS.

Problemu z przejścia z sygnału analogowego na cyfrowy nie będą mieli posiadacze telewizorów Philips z serii 6000. Firma, idąc z duchem czasu stworzyła model dostosowany do wymagań, jakie niesie ze sobą nowy sygnał. Model z tej serii nie potrzebuje dekodera czy też anteny satelitarnej. - Dekoder jest już wbudowany w niego, zaś do odbioru sygnału wystarczy tradycyjna antena - wyjaśnia Rębelska. - Seria ta jest dostosowana do obioru telewizji cyfrowej dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T - dodaje.

W tym przypadku możemy spodziewać się świetnej jakości obrazu i to nie tylko dzięki cyfryzacji. - Telewizor LED łączy w sobie nagradzane technologie Pixel Precise HD i pasywnym 3D, które pozwalają zanurzyć się w świecie obrazu. Dwustronny system Ambilight Spectra zapewnia dodatkowe wrażenia wizualne. Sprawia, że obraz staje się większy niż jest w rzeczywistości - wyjaśnia Rębelska.

Seria 6000 charakteryzuje się także łatwością w montażu – model ten możemy ustawić na stoliku bądź zawiesić na ścianie. Przy tym design samego modelu charakteryzuje się smukłą sylwetką, która wtapia się w architekturę mieszkania.